Zaprasza na letnie Rekolekcje Ewangelizacyjne 2018

 

Rekolekcje Ewangelizacyjne organizowane przez Wspólnotę są wyjątkowym i konkretnym czasem działania Pana Boga w życiu uczestników niezależnie od dotychczasowych doświadczeń duchowych i etapu, na którym się znajdują.

W programie rekolekcji m.in.codzienna Eucharystia, Różaniec, Adoracja, spotkania w grupach, medytacje biblijne, konferencje, modlitwa z posługą uwolnienia oraz uzdrowienia od Boga, świadectwa, rekreacja. Rekolekcje prowadzone są przez księży Wspólnoty Przymierza Rodzin MAMRE.

Zapraszamy rodziny (zapewnione przedszkole), małżeństwa, osoby samotne, młodzież, osoby duchowne.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy dla osób mieszkajacych w Szkocji/ UK do końca marca.

 

Turnusy rekolekcyjne :

4-13.07.2018 - w Niepokalanowie

9-18.07.2018 - w Krakowie

3-12.08.2018 - w Tarnowskich Górach

10-19.08.2018 - w Albertowie

 

Informacje dot. Wspólnoty/rekolekcji oraz zapisy : gosia.ruszczyc@gmail.com

 

www.mamre.pl

 

Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" w świetle kościelnego Kodeksu Prawa Kanonicznego (KPK kan. 299) jest stowarzyszeniem wiernych o charakterze prorodzinnym i w swej duchowości korzysta z doświadczenia katolickiego Ruchu Odnowy w Duchu Świętym.

W świetle polskiego prawa państwowego jest organizacją kościelną Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej pod nazwą Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” z siedzibą w Częstochowie, erygowaną dekretem Arcybiskupa Częstochowskiego dnia 14. lutego 2000 r.

Jako organizacja kościelna posiada osobowość cywilno-prawną. Posiada ustanowionego kapłana-moderatora (asystenta kościelnego) i jego zastępców oraz kapłanów-asystentów, ustanowionych przez miejscowych biskupów w poszczególnych diecezjach, w których jest większa liczba członków Wspólnoty.

 

    Nazwa Wspólnoty "MAMRE" - nawiązuje do Księgi Rodzaju 18 i do Listu do Hebrajczyków 13,2. Wskazuje na gościnność, która przynależy do charyzmatu Wspólnoty i jest jedną z form miłości i służby wobec potrzebujących.

 

   Celem Wspólnoty jest szukanie i głoszenie Królestwa Bożego przez ewangelizację i służbę w Kościele Katolickim, zwłaszcza przez służbę rodzinie w duchu Maryi śpieszącej z pomocą do Elżbiety (zobacz: Ewangelia wg św. Łukasza 1,39-56). Członkowie Wspólnoty - poprzez stałą formację podejmowaną w ramach Wspólnoty - pragną stawać się świadomymi i dojrzałymi chrześcijanami gotowymi do realizacji powołania, do którego wzywa ich Chrystus obecny w Kościele.

 

 Patronami Wspólnoty są Najświętsza Maryja Panna, Królowa i Wychowawczyni Rodzin, św. Andrzej Bobola KM (1591-1657) oraz św. Józef - patron kapłanów Wspólnoty.