Polish Catholic

Mission in Scotland

Polska Misja

Katolicka

w Szkocji

Punkty wsparcia w Glasgow:

 

Poradnia Rodzinna przyjmuje w poniedziałki między 18.00 a 20.00 na terenie Polskiej Misji Katolickiej (4 Parkgrove Terrace, Glasgow, G3 7SD, mieszkanie księdza Mariana i Jacka).

 

W ramach Poradni można skorzystać ze wsparcia emocjonalnego, psychologicznego, z konsultacji indywidualnych, małżeńskich, wychowawczych a także z pokierowania do innych instytucji i placówek.

 

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca odbywają się dodatkowo konsultacje ze specjalistą od spraw socjalnych dotyczące min. emerytur, zasiłków, prawa i prawa pracy.

 

W każdy ostatni poniedziałek miesiąca można skorzystać z poradnictwa w ramach Naturalnych Metod Planowania Rodziny.

 

Modlitwa uwolnienia jest prowadzona w środy o 19.00 w Kaplicy-Izbie Jezusa Miłosiernego (na terenie Polskiej Misji Katolickiej).

 

Spotkania polskojęzyczne NA dla osób uzależnionych od narkotyków i osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych prowadzone są w każdą środę od 20.00 do 21.00 (drzwi otwarte od 19.30) w The Longin House Mission, 35E Campbell Street, G1 5DT.

 

Spotkania Grupy Al-Anon dla osób, które mają lub miały męża, żonę, rodziców, rodzeństwo lub kogoś bliskiego uzależnionego od alkoholu a także Dorosłe Dzieci Alkoholików-DDA, odbywają się w każdy piątek od 18.45 do 20.45 w Domu Polskim im. gen. Sikorskiego w Bibliotece. Rodziny osób uzależnionych od narkotyków, hazardu, pornografii czy innych uzależnień, również są mile widziane na spotkaniu grupy Al-anon.

 

Spotkania grupy AA dla osób uzależnionych od alkoholu, odbywają się w każdy piątek w małej salce przy Kościele Św. Piotra od 19.00 do 21.00 i w każdą sobotę od 19.00 do 20.00 na 45b Kilbowie Road, Clydebank,  G81 1BL.